ABD Ulusal İstihbarat Direktörü’nden Mısır’a sürpriz ziyaret

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 20:28

Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Dan Coats ile bölgesel güvenliği görüştü

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Dan Coats, Mısır’a sürpriz gerçekleştirerek Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile ’de bir araya geldi.

Mısır Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil’in de yer aldığı görüşmede, Ortadoğu’daki pek çok mesele hakkında fikir alışverişinde bulunuldu ve bölgedeki mevcut krizlere siyasi çözüm yolları ele alındı.

Görüşmede ayrıca Mısır ile ABD arasında ve aşırılık yanlısı ideolojilerle mücadelede ve istihbarat konularında iş birliğini artırma yolları tartışıldı.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin sağlamlığına dikkati çekerek, ülkesinin, Washington ile Kahire arasındaki terörle , güvenlik ve istihbarattaki başta olmak üzere farklı alanlardaki köklü iş birliğinin güçlendirilmesine verdiği önemi vurguladı.

Coats ise özellikle Ortadoğu’daki mevcut durumun gölgesinde iki ülkenin karşılaştığı çeşitli güçlükler konusunda ABD’nin Mısır’ sürekli koordinasyon içerisinde kalmak istediğini kaydetti.

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü’nün önceden açıklanmayan Mısır ziyaretinin süresine ilişkin de bilgi verilmedi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın