Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

ABD teröristleri nasıl eğittiğinin görüntülerini yayınladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019 | 13 Muharrem 1441 Perşembe 19:36

ve ’de DEAŞ’e karşı savaşmak üzere ABD öncülüğünde başlatılan Doğal Kararlılık Harekâtı’nı yürüten Özel Operasyonlar Ortak Görev Gücü, teröristlere verdiği eğitimin görüntülerini yayınladı.

ABD Merkez Komutanlığı’na () bağlı olarak 66 ülke ve uluslararası kuruluşa bağlı askeri birimler tarafından oluşturulan ortak görev gücü, örgütü PKK’nın ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik ’ne () bağlı teröristleri eğitirken çekilen bir videoyu Twitter hesabından paylaştı.

Görüntüler ise şu ifadelerle yayınlandı: “Suriye Demokratik Kuvvetleri komando öğrencileri, Suriye’de 3 Ağustos ’daki eğitim sırasında bir odayı temizlediler. Ortak Görev Kuvveti Özel Kuvvetler Komutanlığı, yaz eğitimi kapsamında, Kent Arazisinde Askeri Operasyonlar konusunda öğrencilere eğitim verdi.”

TERÖR ÖRGÜTÜNE AÇIK

, büyük oranda PKK’nın Suriye kolu YPG güçleri tarafından oluşturulan ’ni terör örgütü olarak görüyor. DEAŞ’a karşı bir başka terör örgütünün desteklenmesine başından bu yana sistematik olarak karşı çıkıyor. ABD ise YPG’li teröristleri Suriye’de devam eden DEAŞ’ mücadelede en güçlü ortağı olarak görüyor.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.