ABD Savunma Bakanı Carter Ankara’ya geldi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ekim 2016 | 20 Muharrem 1438 Cuma 13:57

Savunma Bakanı Carter ’ye gitti. Carter’in temaslarında nedeniyle ile Bağdat arasındaki gerginlik ve Türkiye’nin ’deki YPG’ye yönelik harekâtı ele alınacak.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter Ankara temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek. Ayrıca girişimi sırasında hasar gören Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) ziyaret edecek.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, programına Türkiye’den başladı. Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Carter, salı günü Paris’te DAEŞ’e karşı alınacak önlemlerin görüşüleceği uluslararası toplantıya katılacak, çarşamba günü de Brüksel’de NATO Savunma Bakanları ile biraraya gelecek.

Türkiye’nin Suriye’deki Kürt gruplara düzenlediği Carter’ın temaslarında gündeme gelmesi beklenen konular arasında bulunuyor. Türkiye’nin YPG’yi terörist olarak görmesine karşılık, ABD YPG’yi DAEŞ’e karşı mücadelede önemli bir müttefik olarak görüyor. Bu nedenle de Ankara-Washington ilişkilerinde gerginlik yaşanıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  ABD'li bilim insanlarından şok iddia: "2018'de daha çok deprem olacak"

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın