ABD Savunma Bakanı Carter Ankara’ya geldi

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ekim 2016 | 20 Muharrem 1438 Cuma

ABD Savunma Bakanı Carter Türkiye’ye gitti. Carter’in temaslarında Musul operasyonu nedeniyle Ankara ile Bağdat arasındaki gerginlik ve Türkiye’nin Suriye’deki YPG’ye yönelik harekâtı ele alınacak.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter Ankara temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hasar gören Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) ziyaret edecek.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Avrupa programına Türkiye’den başladı. Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Carter, salı günü Paris’te DAEŞ’e karşı alınacak önlemlerin görüşüleceği uluslararası toplantıya katılacak, çarşamba günü de Brüksel’de NATO Savunma Bakanları ile biraraya gelecek.

Türkiye’nin Suriye’deki Kürt gruplara düzenlediği operasyon Carter’ın temaslarında gündeme gelmesi beklenen konular arasında bulunuyor. Türkiye’nin YPG’yi terörist olarak görmesine karşılık, ABD YPG’yi DAEŞ’e karşı mücadelede önemli bir müttefik olarak görüyor. Bu nedenle de Ankara-Washington ilişkilerinde gerginlik yaşanıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  'Kokainim çalındı' ihbarı yapan uyuşturucu satıcısı tutuklandı

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?