ABD saldırısında İncirlik Üssü de kullanıldı mı?

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Nisan 2018 | 28 Recep 1439 Cumartesi 19:17

() güçlerinin saatlerinde Suriye’yi vurmasının ardından gözler ’daki İncirlik Hava Üssü’ne çevrildi. ’nin Suriye’ye saldırmasının ardından en büyük soru İncirlik Üssü’nün kullanılıp kullanılmadığı oldu. Üstten sadece bir SİHA kalkarken başka bir hareketlilik gözlenmedi.

Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamayla, saldırıya desteğini ilan ederek, “memnuniyetle karşıladıklarını” duyurmuştu.

, “i̇nci̇rli̇k kullanıldı” dedi̇

ABD’li CNN International kanalının haberine göre ise ABD ve müttefiklerinin Suriye’ye yönelik saldırısında Türkiye’deki İncirlik Üssü de kullanıldığı iddia edildi. Canlı yayında aktarılan bilgilerine dair harita üzerinde İncirlik Üssü’nün de operasyona dahil olduğu bildirildi.

i̇nci̇rli̇k üssü kullanılmadı

ABD, İngiltere ve Fransa gece saatlerinde Suriye’ye operasyon düzenledi. Operasyonun ardından gözler Suriye ve ’taki DAEŞ’a karşı oluşturulan güçleri ABD, İngiltere, ve Katar’ın uçakları ile Türk Hava Kuvvetlerinin İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığının konuşlu olduğu İncirlik hava üssüne çevrildi.

Üstte ise herhangi bir hareketlilik gözlenmedi. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü İncirlik Hava Üssü’ne 1 helikopter inerken, 1 SİHA kalkış yaptı. Ayrıca üste kargo ve tanker uçaklarının hazır beklediği görüldü.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın