ABD Rakka’da 11 Sivili Daha Katletti!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2017 | 21 Zilhicce 1438 Salı 18:41

öncülüğündeki uluslararası güçleri tarafından ’nin kentindeki bir mahallede düzenlenen hava saldırısında 11 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

DAEŞ ve ’nın Suriye’deki uzantısı karşıtı “Rakka Sessizce Katlediliyor” adlı yerel aktivist ağı, hesabında, bu sabah saatlerinde ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri tarafından Suriye’nin Rakka kentinde bulunan DAEŞ’in kontrolündeki bir mahallede düzenlenen saldırıda 11 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

() Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın danışmanı Jan Egeland, 24 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, Rakka’da kapana kısılan 20 binden fazla sivilin tahliyesi için ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin sürdürdüğü bombardımana ara verilmesi için çağrı yapmıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: 27.05.2018

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu da 7 Eylül’de yayımladığı raporda, koalisyon güçlerince sivillere yönelik düzenlenen hava saldırılarından büyük endişe duyulduğunu belirtmişti. Raporda, PKK/PYD’nin öncülüğündeki Demokratik Güçleri’nin (DSG) Rakka’da “ciddi sayıda” sivili katlettiği ve yaraladığı ifade edilmişti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın