ABD, PKK/PYD’yi Desteklemeye Devam Edecek!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Eylül 2016 | 22 Zilhicce 1437 Cuma 19:21
Savunma Bakanı Carter ve Genelkurmay Başkanı Dunford, operasyonu için ’nın ’deki uzantısı PYD’nin silahlı kanadı olan ’nin öncülüğündeki “Demokratik Güçleri”ni desteklemeye devam edeceklerini açıkladı.

Al Jazeera’de yer alan habere göre, ABD Savunma Bakanı Ash Carter ve Genelkurmay Başkanı Joe Dunford, ABD Senato Silahlı Hizmetler Komitesi’ndeki bir oturumda “milli güvenlik sorunları” ve askerî operasyonlarla ilgili bilgi verdi, senatörlerin sorularını yanıtladı.

Konuşmasının başında ’le ve Suriye’de yürütülen mücadeleye değinen Carter, YPG’nin adını vermeden “Sahadaki yerel ortaklarımızla birlikte Şaddadi ve Menbiç’i DAEŞ’in elinden aldık.” dedi. ’nin sınırını DAEŞ’den temizlemek için başlattığı operasyona da değinen Savunma Bakanı, “bölgedeki gerilimi engellemek için” tüm ortaklarının, “DAEŞ’le mücade”leye odaklanmalarını sağladıklarını söyledi:

İlgilinizi Çekebilir:  Ankara, Tel Rıfat için strateji değiştirebilir

“Ortağımız Türkiye, sınır bölgesinden DAEŞ’i temizlemek için yerel ortaklarına destek veriyor. Türklerle omuz omuza çalışıyoruz, bu çabalarını havadan ve istihbarat paylaşımıyla destekliyoruz. Bunu yaparken bölgede öngördüğümüz gerilimi de idare edebiliyoruz. Herkesin ortak düşmanımız olan DAEŞ’e odaklanmasını sağlıyoruz.”

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın