ABD petrol kaçırmaya hazırlanıyor

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Nisan 2018 | 22 Recep 1439 Pazar 23:59

iç savaşının en tartışmalı bölgelerinden olan Deyrizor’da; , petrolleri kaçırmaya hazırlanıyor. Uydu görüntülerinde sahasında tanker yığınakları yapılıyor.

Suriye iç savaşının en tartışmalı bölgesi olan Deyrizor, savaşın başından bu yana paylaşılamıyor. Bir tarafta ABD/ diğer tarafta ise İran ve bölgede hakimiyet alanı oluşturmaya çalışıyor.

Bu alana sahip olabilmek için verilen zaman zaman çatışmalara neden olurken, ABD bölgeyi sahiplenme yolunda sinsi adımlar atıyor.

Petrol tankerleri̇ bölgede

ABD’nin bölgeyi ile savunarak üs oluşturma oplitikaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Bölgede petrol tesislerinin yanlarında üslenen ABD ve PKK’lılar bölgeden ham petrol kaçırıyor.

Uydudan alınan fotoğraf karelerinde Petrol tesislerinin yanında onlarca akaryakıt tankerinin hazırda beklediği görülürken, tankerlerin sevkiyat için bölgede bulunduğu belirtiliyor.
Topraktan petrol fışkırıyor

Suriye’nin en büyük petrol sahası olan Deryrizor, ABD, Rusya ve İran’ın olduça fazla tartıştığı bir bölge. Rusya geçtiğimiz yıl içerisinde YPG’nin bölgeye konuşlanmaması için ’de bulunan gemi ve denizaltlarından füzeler ateşlemişti.

YPG’nin bölgedeki hakimiyetini kurması neticesinde İran, Rusya ve hep bilikte bölgeye taciz saldırıları gerçekleştirmiş, hatta bu saldırılar içerisinde Rusya’nın bölgede paralı askerler kullandığı ortaya çıkartılmıştı

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın