ABD Özel Kuvvetleri Suriye sınırına konuşlandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Haziran 2017 | 23 Ramazan 1438 Pazar 23:04

Özel Kuvvetleri’nin, kısa bir süre önce güvenlik güçleri tarafından DAEŞ’tan alınan - arasındaki sınır kapısı üzerinde konuşlandığı iddia edildi

ABD Özel Kuvvetler Birimi’nin Suriye- Irak arasındaki El Tanf Sınır Kapısı’nda konuşlandığı iddia edildi.

Irak ordusunda isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, ABD Özel Kuvvetleri’nin, kısa bir süre önce Irak güvenlik güçleri tarafından DAEŞ’tan alınan Irak- Suriye arasındaki sınır kapısı üzerinde konuşlandığını belirtti.

Askeri yetkili, ABD Özel Kuvvetlerinin, Irak’ın Enbar vilayetinde yer alan Askeri Üssü ve Ürdün’den geldiklerini ileri sürerek, Suriye tarafındaki El Tanf Sınır Kapısı’na yerleştiklerini söyledi.

Yetkili, Irak tarafındaki El Velid Sınır Kapısı güvenliğinin ise Irak güvenlik güçleri tarafından sağlandığını kaydetti.

İlgilinizi Çekebilir:  'Suriye'de DAEŞ'e yönelik saldırılar sürüyor

ABD öncülüğündeki uluslararası güçleri, ülkenin batısında yer alan Enbar vilayetindeki Esad ve Habbaniye Askeri Üssü’nde varlık gösteriyor.

Konumu gereği stratejik öneme sahip Enbar vilayetinin, “Tıraybil” Sınır Kapısı’yla Ürdün’e, “El Kaim ve “El Velid” Sınır Kapıları’yla Suriye’ye, Arar Sınır Kapısı ile de ’a sınırı bulunuyor.

Irak ordusuna bağlı güvenlik güçleri, dün yaptıkları sonucu El Velid Sınır Kapısı’nı DAEŞ’tan geri aldıklarını duyurmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın