ABD: Kaşıkçı’nın öldürülmesi istikrarın altını oyuyor!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Ekim 2018 | 18 Safer 1440 Cumartesi 14:24

Kaşıkçı’nın öldürülmesi gibi olayların Orta Doğu’daki istikrarın altını oyabileceğini belirten Bakanı Mattis, ’nin olayın sorumlularına karşı ek tedbirler alabileceğini söyledi.

ABD Bakanı Mike Pompeo da, ABD yönetiminin bir taraftan Suudi Arabistan ile stratejik ilişkilerini sürdüreceğini ancak aynı zamanda Cemal Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından soracaklarını söylemiş, ABD’li , “Ne olduğu konusunda, Kaşıkçı’nın trajik bir şekilde nasıl öldürüldüğü konusunda bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Dün, Suudi savcıların bu cinayetin önceden planlandığını ortaya koyduklarını gördünüz. Biz de gerçekleri öğrenmeye devam ediyoruz. (Donald ), sorumlulardan soracağını açıkça ortaya koydu ancak Amerika’nın Suudi Arabistan Krallığı ile ilişkilerinde önemli, uzun dönemli ve stratejik menfaatleri var ve bu iki şeyi aynı anda yapacağız. Menfaatlerimizi koruyacağız ve sorumlulardan soracağız.” açıklamasında bulunmuştu.

ABD, son olarak cinayete karışan kişilerin ABD vizelerini iptal edeceğini duyurmuştu.

CEMAL KAŞIKÇI’NIN ÖLDÜRÜLMESİ

Suudi Arabistan , 2 Ekim’de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra alınamayan Kaşıkçı’nın “konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü” açıklamıştı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’da yer alan haberde, Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü neticesinde, Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğuna geldiği sırada burada bulunan “başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı’nın hayatını kaybettiği” iddiasında bulunulmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın