ABD DAEŞ’in elindeki YPG/PKK’lı esirleri vurdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Kasım 2018 | 21 Rebiülevvel 1440 Perşembe 17:20

öncülüğündeki uluslararası , IŞID'in elindeki 'lı esirleri hedef aldı.

*Haberdeki görseller edici içerik barındırıyor olabilir

ABD öncülüğündeki koalisyonunun, Suriye'nin doğusunda düzenlediği hava saldırısında DAEŞ'in elindeki /'lı esirleri hedef aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklara göre, dün ABD koalisyonu tarafından Deyrizor doğu kırsalında DAEŞ'in kontrolündeki El Keşme beldesine yönelik düzenlenen hava saldırısında DAEŞ'in olarak kullandığı yapı hedef alındı.

Edinilen bilgiye göre, Deyrizor doğu kırsalında yaşanan çatışmalarda DAEŞ tarafından canlı olarak yakalanan PKK'lı esirlerin tutulduğu yapının hedef alınması sonucu onlarca PKK'lı öldü veya yaralandı.

DAEŞ'e bağlı ana propaganda organı olan Amak Ajansı tarafından servis edilen video kaydında, ölen ve yaralanan PKK savaşçılarının görüntüleri yayınlandı.

Görüntülerde konuşan PKK'lılar, ABD öncülüğündeki koalisyon tarafından hava saldırısıyla hedef alındıklarını ifade ediyorlar:

+18 | #ABD öncülüğündeki koalisyon, DAEŞ'in elindeki PKK'lı esirlerin tutulduğu merkezi vurdu. Çok sayıda PKK'lı hava saldırısında öldü ve yaralandı. #Suriye pic.twitter.com/xb4GPfdLVS

— Halid Abdurrahman (@hldabdurrahman) 29 Kasım 2018

Deyrizor doğu kırsalındaki Hecin beldesi ve kırsalında DAEŞ ile ABD destekli PKK arasında son bir aydır yaşanan çatışmalarda 200'den fazla PKK'lının DAEŞ tarafından canlı olarak yakalandığı tahmin ediliyor.

DAEŞ, geçtiğimiz günlerde yayınladığı propaganda görüntülerinde 4 PKK'lıyı boğazlarını keserek infaz etmişti.

Kaynak: Mepa News

Link

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın