ABD: İncirlik üssü kesinlikle paha biçilmez

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Ocak 2017 | 7 Rebiülahir 1438 Perşembe 01:14
’nin İncirlik mesajının ardından ’den de konuyla ilgili bir geldi. ’li komutan İncirlik’in paha biçilemez olduğunu söyledi.

ABD öncülüğündeki  karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay John Dorrian, İncirlik üssünün ABD’nin operasyonları açısından önemini vurgulayarak “Aslında tüm dünya oradan yapılan operasyonlar sayesinde daha güvenli bir yer haline getirildi.” dedi.

Bağdat’tan telekonferansla ABD Savunma Bakanlığına (Pentagon) bağlanan Dorrian, ve ’de DAEŞ’e karşı yürütülen operasyonlarla ilgili soruları yanıtladı.

İncirlik’ten DAEŞ’e karşı yapan ABD’nin operasyonuna destek vermemesinin eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Dorrian, İncirlik üssünün müttefik güçlere destek olarak istihbarat, keşif ve hava saldırılarının yapılmasında kullanıldığını kaydetti.

İlgilinizi Çekebilir:  F-35 teslimlerine sayılı günler

için DAEŞ’le mücadelede İncirlik üssünün önemine dikkat çeken Dorrian, “İncirlik hem üs olarak hem de koalisyona sağladığı kapasite bakımından kesinlikle paha biçilmez. Alsında, tüm dünya oradan yürütülen operasyonlar sayesinde daha güvenli bir hale getirildi.” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı , bugün El Bab konusunda yaptığı açıklamada “Koalisyonun destek vermemesi İncirlik Üssü’nü de sorgulatıyor” demişti.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın