Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

‘ABD ile İran arasındaki istihbarat savaşı ciddi bir realite’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Mayıs 2019 | 14 Ramazan 1440 Pazar 05:07

İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı General Hüseyin Selami,  ‘da yeni atanan komutanları tanıtma programında yaptığı konuşmada, İran ile ABD arasındaki gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bugün ABD ve “İran devrimi düşmanları ” ile tam bir istihbarat savaşı atmosferinde olduklarını belirten İranlı komutan, “ABD ile İran arasındaki istihbarat savaşı ciddi bir realite. Bu ortam; algı operasyonu, siber saldırılar, hareketlilik, genel diplomasi ve korkutma ile sindirmekten ibarettir. Bu süreçte bir an bile gafil davranmamalıyız. İstihbarat savaşında düşmanı yenecek güce sahibiz.” diye konuştu.

“ABD efsanesi bir ile yıkılan Ticaret Merkezi kuleleri gibidir”

Selami, isim vermeden  ve Birleşik Emirlikleri‘ni (BAE) işaret ederek şu ifadeleri kullandı:

“Diğer düşmanlarımız da ABD gibi düzenli ediyor ve tehlike hissettikleri zaman bizden uzaklaşıyorlar. Onlar baskıyı ne kadar artırırsak İranlılar o kadar tepki gösterir şeklinde düşünüyordu ancak İran’ın attığı son adımlar onların bu varsayımlarını boşa çıkarttı.”

ABD siyasi sisteminin gücünü kaybettiğini savunan Selami, “ABD görünüşte korkunç bir varlığı andırıyor ancak gerçekte kemik erimesine maruz kalmıştır. ABD efsanesi bir darbe ile yıkılan Dünya Ticaret Merkezi kuleleri gibidir.” görüşlerini paylaştı.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.