ABD destekli Afgan ordusu Kandahar’da sivilleri bombaladı: 22 ölü

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Nisan 2018 | 15 Recep 1439 Pazar 15:08

’ın güneyinde hükümeti güçlerince düzenlenen hava saldırısında çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Meyvand ilçesi konumu:

Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, Afganistan’ın güneyindeki Kandahar vilayetine bağlı Meyvand ilçesinde düzenlenen hava saldırısında onlarca sivil yaşamını yitirdi.

En az 22 ölü

destekli Kabil hükümeti hava kuvvetlerine bağlı savaş uçakları tarafından Meyvand ilçesinin Sara Bagal bölgesinde sivil yerleşim yerinin alındığı hava saldırısında en az 22 sivilin yaşamını yitirdiği, çok sayıda sivilin de yaralandığı belirtildi.

Saldırının geçen perşembe günü gerçekleştirildiğini ifade eden yerel , ABD ve Kabil hükümeti güçlerine ait savaş uçaklarının Kandahar bölgesinde daha sık uçuş yapmaya başladığını belirtti.

Öte yandan 22 Mart tarihinde Kabil hükümetine bağlı savaş uçakları tarafından Kandahar’da düzenlenen ve bir evin hedef alındığı hava saldırısına ait görüntüler de kamuoyuna yansımıştı.

Görüntüdeki hava saldırısının ABD tarafından Kabil hükümeti güçlerine hibe edilen A-29 tipi savaş uçağıyla düzenlendiği belirtiliyor.

ABD tarafından eğitilip donatılan Kabil hükümeti bağlı hava , geçtiğimiz dönemde ülkenin kuzeyinde düzenlediği saldırılarla da sivilleri hedef almıştı.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın