‘ABD destekçisi Müslümanlar’ vize yasağından muaf

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Şubat 2017 | 8 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 06:56

Pentagon, vize kısıtlaması uygulanan ülkelerde Amerikan operasyonlarına destek veren kişilerin “Özel Göçmen” vizesine tabi tutulacağını açıkladı.
Beyaz Saray’ın hafta sonu Savunma Bakanlığına özelinde söz konusu kişilerin listelerinin hazırlanmasını talep ettiğini hatırlatan Pentagon sözcüsü Deniz Albay Jeff Davis, talebin yapılan yardım ekseninde kategorize edildiğini söyledi.

Davis, bu kolaylıktan yararlanabilecek kişi sayısı konusunda bir rakam vermekten kaçınırken, istenilen değerlendirmenin aynı şekilde ’ın vize kısıtlaması listesinde yer alan , Sudan, , ve ’yi de kapsayacak şekilde yapıldığını aktardı.

Pentagonun bu konunun her aşamasında Dışişleri ve İç Güvenlik Bakanlığı ile çalışacağını aktaran Davis, şunları kaydetti:

İlgilinizi Çekebilir:  IŞİD'den Haseke'de PKK mevzilerine ani saldırı

hükümetinin Iraklı özel göçmen vizesi sahiplerinin ülkeye girişine izin vermesinden memnuniyet duyduk. Amerikan elçilik ve konsoloslukları durumu özel göçmen vizesi almaya uygun olan kişilere bu vizeyi vermeye devam edecektir.”

Sözcü, ABD operasyonlarına yardım eden şahısların ailelerinin de bu muafiyetten faydalanıp faydalanmayacağını değerlendirdiklerini ifade etti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın