ABD askerlerine saldırı iddiası! ’15’i öldü’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Nisan 2018 | 21 Recep 1439 Cumartesi 16:11

Esed rejimi destekçisi Direniş Örgütü, Amerikan askerlerine yönelik saldırılar düzenledi. Bu saldırılar sonucunda 15 Amerikan askerinin öldüğü iddia edildi.

Esed rejimi ordusunu destkeleyen Halk Direniş Örgütü, Amerikan askerlerine saldırdı. Pravda Report’un haberine göre 30 Mart’ta bir aracı vurdu ve altı Amerikan askerini öldürdü.

Araçtaki diğer sekiz ise yaralandı. ‘Wargonzo’ isimli kanallarında yayımlanan mesajlara göre örgüt, aynı gün (30 Mart) başka bir ’li askeri gruba Fırat’ın doğu tarafında Menbiç’ten ’ya giderken saldırdı. Havan topu ateşiyle iki ölürken sekizi yaralandı.

1 Nisan’da ise Al-Shaddadi’deki evlere işçilere amacıyla geldiklerini belirten dört kişi, Amerikalıların yaşadıkları evlere el bombaları attılar. Burada da yedi kişinin öldüğü ve on kişinin yaralandığı dile getirildi.

Pentagon’dan yok
Pentagon bütün bu bilgilerle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.
Örgüt açıklama yaptı
Öte yandan ‘Syrialiveuamap‘ sayfasında örgüte ait video, Türkçe ve İngilizce notlarla paylaşıldı. Bu videoda rejime destek verdiğini belirten örgüt, Amerikan askerlerine saldıracaklarına yönelik açıklamalarda bulunuyor. Bu paylaşımların yaklaşık 5 gün önce yapıldığı görülüyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın