ABD Afganistan’da sivilleri vurdu: Çoğu kadın ve çocuk 23 kişi öldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018 | 20 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 15:50

ABD 'ın güneyindeki Hilmend vilayetinde yaptı.

*Bu haberdeki görseller rahatsız edici içerik barındırmaktadır.

ve ABD Afganistan'ın güneyinde sivilleri aldı. Saldırılarda çok sayıda öldürüldü.

Ülkenin güneyinde yer alan Hilmend ilinin Germsir ilçesinde ABD güçlerinin Kabil hükümeti birlikleriyle sivil alanlara yaptığı baskınlarda çoğu ve çocuk en az 23 sivilin öldürüldüğü ifade edildi.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, sivil alanlara düzenlenen ve baskınlar dün gece saatlerinde başladı ve yer yer halen devam ediyor. Bu saldırılarda büyük bir kısmı kadın ve çocuk en az 23 sivil de yaşamını yitirmiş durumda. Çok sayıda sivilin saldırılar neticesinde yaralandığı, hayatını kaybeden ve yaralanan sivillerin vücutlarında ağır yanıklar olduğu ve ölü sayısının artabileceği de gelen bilgiler arasında.

Germsir ilçesinin konumu:

ABD'nin Gazni ve Kandahar başta olmak üzere Afganistan'ın güneyinde birliklerini hedef alan saldırılara "misilleme" olarak sivil alanları hedef aldığı öne sürülüyor.

Kabil hükümetinin Hilmend valisi ise hava kuvvetlerinin bölgede Taliban'ı hedef aldığını ve çok sayıda Taliban savaşçısının öldürüldüğünü iddia etti. Kabil hükümetine yakın TOLO News, hükümet yetkililerinin bölgede sivil kayıpları yaşandığını doğruladığını belirtti.

Yerel kaynaklar, saldırı sonrası bölgeden bazı görüntüler paylaştı. Bölgede baskınların sürdüğü ve sivil kayıp sayısının artabileceği ifade ediliyor.

Fetih Medya

Kaynak: Mepa News

Link

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın