ABD 8 DAEŞ mensubunu geri alan Fas’ı tebrik etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Mart 2019 | 4 Recep 1440 Pazartesi 06:23

AA

Dışişleri Bakanlığı, ’deki çatışma bölgelerinde bulunan 8 vatandaşını geri alan yönetimini tebrik etti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Robert Palladino, ’deki yabancı DAEŞ’lılara ilişkin yazılı bir yaptı.

Palladino, Fas’ın DAEŞ ile koalisyonunun önemli bir ortağı olduğunu belirterek, “Fas yönetimini konusundaki kararlılığından dolayı takdir ediyoruz.” ifadesini kullandı.

AA’nın haberine göre; Fas’ın Suriye’deki DAEŞ üyesi vatandaşlarını geri alma kararının, diğer ulusları da cesaretlendirmesi gerektiğini belirten Palladino, “Yabancı terörist savaşçıları ait oldukları ülkelere geri göndermek, savaş alanına geri dönmelerini engellemenin en iyi yoludur.” değerlendirmesinde bulundu.

Fas , günün erken saatlerinde Suriye’deki çatışma bölgelerinde bulunan 8 vatandaşını güvenli bir şekilde geri aldığını duyurmuş ve bu kişilerin olaylarına karışmış olma ihtimalleri göz önünde bulundurularak haklarında açılacağını açıklamıştı.

Fas Müdürlüğü Sözcüsü Bubker Sebik, DAEŞ’a mensup bin 692 Faslı olduğunu, bunlardan 242’sinin tutuklandığını kaydetmişti.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.