Abbas’tan uluslararası topluma Gazze çağrısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2018 | 27 Zilkade 1439 Perşembe 19:32

” Filistin Başkanı Mahmud , İsrail’in dün akşamdan bu yana abluka altındaki Şeridi’ne düzenlediği saldırıları durdurmak için uluslararası topluma “” çağrısı yaptı.

Filistin resmi ajansı WAFA’ya göre, uluslararası alanda yoğun telefon görüşmeleri gerçekleştiren Abbas, gerilimin tırmanmaması uyarısında bulundu.

Abbas, uluslararası topluma yaptığı çağrıda “İsrail’in saldırılarını durdurmak için acil müdahale edilerek, bölgenin daha fazla yıkıma uğramaması ve istikrarsızlığa yol açmaması” talebinde bulundu.

Filistin de daha önce yaptığı yazılı açıklamada, “Gazze Şeridi’ndeki ve 11 yıldır sürdürülen ablukadan İsrail ile sorumludur.” ifadesini kullanmıştı.

– İsrail saldırılarında 3 Filistinli şehit oldu

İsrail’in dün akşamdan itibaren Gazze’ye düzenlediği saldırılarda, hamile bir kadınla 1,5 yaşındaki çocuğunun da aralarında olduğu 3 Filistinli şehit olmuş, en az 12 Filistinli yaralanmıştı.

İsrail ordusu ise çarşamba akşamından bu yana Gazze’de Hamas’a ait 140’tan fazla hedefin vurulduğunu, buna karşın Gazze’den de 80 roket atıldığını belirtmişti.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın