Abbas’tan Kudüs mesajı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Nisan 2018 | 6 Şaban 1439 Pazar 03:33

Filistin Başkanı , hiçbir ülkenin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Filistin haber ajansı WAFA‘ya göre, ’taki Filistin Devlet Başkanlığı merkez binasında doktorlardan oluşan heyetle bir araya gelen , “Filistin , Başkanı Donald ’ın ya da başka bir ülke liderinin ‘Kudüs, İsrail’in başkentidir.’ demesine izin vermeyecek. Filistin yönetimi, ’ın kararına karşı edecek ve İsrail ile Filistin sorunu çözülünceye kadar hiçbir ülkenin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına izin vermeyecek.” ifadelerini kullandı.

Çözümün, Doğu Kudüs’ün Filistin, Batı Kudüs’ün İsrail’e verilmesiyle sağlanacağını dile getiren Abbas, “Doğu Kudüs, 3 semavi dinin; İslamiyet, Hristiyanlık ve Yahudiliğin beşiğidir. İnananlar (3 dinin mensupları) buraya gelip dua edebilir ve özgürce dini ibadetlerini yerine getirebilirler çünkü biz en baştan beri Doğu Kudüs’ün bizim devletimizin başkenti olduğunu ve tüm dinlere açık olduğunu söyledik.” şeklinde konuştu.

Abbas ayrıca, Arap ve Müslümanları başta Kudüs olmak üzere altındaki toprakları ziyaret etmeye çağırdı.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık ’de yaptığı açıklamayla Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıdığını duyurmuştu. ABD Dışişleri Bakanlığı da Tel Aviv’deki Amerikan Büyükelçiliğinin mayıs ayı içinde Kudüs’e taşınacağını açıklamıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın