Abbas’a bağlı güçler özgürlüğe kavuşmuş iki esiri tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Şubat 2018 | 8 Cemaziyelahir 1439 Cumartesi 10:32

Siyonist işgal rejimiyle koordinasyonuna devam eden ’a bağlı güçler özgürlüğe kavuşmuş iki esiri tutukladı.

Siyonist işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu sürdüren ve güçlerine nefes aldırmayan özgürlüğe kavuşmuş iki eski esiri görüşleri nedeniyle tutuklarken, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmalarını protesto etmek için açlık grevine başlayan tutuklular da direnişlerini sürdürüyorlar.

’de baskılarını artıdan Abbas güçleri Siyonist işgal zindanlarında bulunan dört kardeşin kardeşi olan eski Ahmed El-Aruc’u tutuklarken, Cenin’de ’ne bağlı istihbarat birimi de eski esir Muid Kenan’ı evinden alıp götürdü.

’e bağlı Sayda kazasında tutuklanan ve Eriha cezaevine konulan Sıddik Avde, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmasını protesto etmek için başlattığı açlık grevini sürdürüyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Askeri mahrem yapılanma'daki muvazzaflara büyük darbe

Diğer taraftan Avde gibi üç aydır tutuklu bulunan ve 10 gün önce açlık grevine başlayan Kasım Savi direnişini sürdürürken, Şeyh Lüey Ferac da 5 aydır zindanda olmayı protesto etmek ve serbest bırakılmasını sağlamak için başlattığı açlık grevini sürdürüyor. Şeyhin Ferac’ın iradesini kırmak isteyen Filistin Yönetimi güçleri açlık grevini sonlandırmaması durumunda kendisini Eriha Cezaevine nakletmekle tehdit ediyorlar.

Kaynak: Fiem