Abbas’a bağlı güçler özgürlüğe kavuşmuş iki esiri tutukladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Şubat 2018 | 8 Cemaziyelahir 1439 Cumartesi 10:32

işgal rejimiyle güvenlik koordinasyonuna devam eden Abbas’a bağlı güçler özgürlüğe kavuşmuş iki esiri tutukladı.

güçleriyle güvenlik koordinasyonunu sürdüren ve direniş güçlerine nefes aldırmayan güçleri özgürlüğe kavuşmuş iki eski esiri siyasi görüşleri nedeniyle tutuklarken, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmalarını etmek için açlık grevine başlayan tutuklular da direnişlerini sürdürüyorlar.

Beytlahim’de baskılarını artıdan Abbas güçleri Siyonist işgal zindanlarında bulunan dört kardeşin kardeşi olan eski Ahmed El-Aruc’u tutuklarken, ’de Filistin Yönetimi’ne bağlı istihbarat birimi de eski Muid Kenan’ı evinden alıp götürdü.

İlgilinizi Çekebilir:  Esed kazandı ABD artık gitmeli

’e bağlı Sayda kazasında tutuklanan ve cezaevine konulan Sıddik Avde, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmasını protesto etmek için başlattığı açlık grevini sürdürüyor.

Diğer taraftan Avde gibi üç aydır tutuklu bulunan ve 10 gün önce açlık grevine başlayan Kasım Savi direnişini sürdürürken, Şeyh Lüey Ferac da 5 aydır zindanda olmayı protesto etmek ve bırakılmasını sağlamak için başlattığı açlık grevini sürdürüyor. Şeyhin Ferac’ın iradesini kırmak isteyen Filistin Yönetimi güçleri açlık grevini sonlandırmaması durumunda kendisini Eriha Cezaevine nakletmekle tehdit ediyorlar.

Kaynak: Fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın