Abbas 2018’de yılın üçte birini Filistin dışında gezilerde geçirdi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2019 | 3 Cemaziyelevvel 1440 Çarşamba 19:05

Yurt dışı gezilerini özel uçağıyla gerçekleştiren. 2018’de yılın üçte birini Filistin dışında gezilerde geçirdi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Filistin Başkanı ’ın geçen yıl günlerinin üçte birini dış gezilerde geçirdiğini bildirdi.

, geçen yıl Hamas’la yaşadığı gerginliğe ve hastalığına rağmen 83 yaşındaki Abbas’ın 109 gün Filistin dışında kaldığını yazdı.

Yediot Ahranot gazetesinin edindiği bilgiye göre Abbas geçen yıl 17 ülkeyi ziyaret etti. Filistin Yönetimi Başkanı’nın 2018’de ziyaret ettiği ülkeler arasında ülkeleri, Kuzey ve ülkeleri, Asya ve ülkelerinin yer aldığı kaydedildi.

Haberde, Abbas’ın Amerika ve gibi bazı ülkeleri iki kez ziyaret ettiği, geçen yıl en çok Ürdün’ü ziyaret ettiği ve bu ülkede bir de evinin olduğu, Ürdün’ü 2018’de 6 kez ziyaret ettiği belirtildi.

Yediot Ahranot gazetesi, Abbas’ın yurt dışı gezilerine on milyonlarca dolara satın alınan Boeing 737 tipi özel uçağıyla gittiğini ifade etti.

Gazete, Abbas’ın sağlık durumunun ayında kötüleşmesinin kendisini yurt dışı gezilerinden alıkoyamadığını, tedavi olduktan sonra 10 ülkeyi daha ziyaret ettiğini söyledi.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın