69 Yahudi yerleşimci ve öğrenci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ocak 2019 | 2 Cemaziyelevvel 1440 Salı 19:11

İşgal güçlerinin yoğun önlemleri altında.69 ve öğrenci ’ya düzenledi.

Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye devam ederken, bu (8 Ocak Salı) 69 Yahudinin güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya girdiği bildirildi.

Quds Press Ajansı’nın İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, 39 Yahudi yerleşimci işgal güçleri himayesinde El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Bu sabah ayrıca Yahudi din okullarından ve üniversitelerinden 30 öğrencinin de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği belirtildi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin üç buçuk saat süren baskın boyunca Yahudi yerleşimcileri ve öğrencileri sıkı bir şekilde koruduğu kaydedildi.

Bu arada, işgal istihbaratı dün ’teki Vakıflar ve İslami İşler Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs’i gözaltına almıştı.

süresi uzatılan Ed-Dibs’in Sulh Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarılacağı bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal , oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın