Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

60 ülkenin katıldığı ‘İran tehdidini caydırma yolları’ konulu toplantı başladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Ekim 2019 | _22 _Ekim _2019 Salı 07:38

’de bölgedeki deniz ve hava trafiği güvenliği ile İran tehdidini caydırma yollarının ele alınacağı iki günlük uluslararası güvenlik toplantısı dün başladı.

ABD öncülüğünde Bahreyn‘de düzenlenen uluslararası güvenlik toplantısı başladı.

Bahreyn Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “bölgedeki deniz ve hava trafiği güvenliği ile İran tehdidini caydırma yollarının” ele alınacağı uluslararası güvenlik toplantısına Manama’nın sahipliği yaptığı belirtildi.

Açıklamada, iki gün sürecek toplantının ’nın başkenti Varşova’da şubat ayında yapılan ve İsrail ile birçok Arap ülkesini aynı masada buluşturan “’da Barış ve Güvenliğin Geleceğini Desteklemek” başlıklı konferansın devamı niteliğinde olduğu ifade edildi.

– 60 ülke katılıyor

ABD öncülüğünde organize edilen toplantıya 60 ülkeden katılım sağlandığı bilgisi verilirken katılımcı ülkelerin listesi paylaşılmadı.

İsrail’in Kanal 13 televizyonunun haberinde, Bahreyn’in başkenti Manama’da bugün ve yarın düzenlenecek deniz güvenliği konferansına İsrail’den resmi bir heyetin iştirak edeceği aktarılmıştı.
Haberde, ABD’nin öncülük ettiği toplantıya İsrail’in yanı sıra , Birleşik Arap Emirlikleri, ve ’ın da katılacağı belirtilmişti.

Aralarında diplomatik ilişki bulunmamasına rağmen Körfez ülkeleri ile İsrail’in son yıllarda yakınlaşması dikkati çekiyor.

Kaynak:

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.