6 sahra hastanesi yok edildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 09:55

ordusuna ait savaş uçaklarının ülkenin güneybatısındaki ilinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği saldırılar sonucu 6 sahra hastanesinin hizmet veremez hale geldiği bildirildi.

 

 

Dera’daki sivil savunma yetkililerinden Muhammed Yusuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güçlerinin, 20 günden bu yana ülkenin güneybatısındaki Dera ilinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere ”Yenileceksiniz ve öleceksiniz” adı altında karadan ve havadan düzenlediğini söyledi.

 

 

güçlerinin, muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde özellikle sivil yerleşim yerleri ile sahra hastanelerini yoğun bir şekilde bombaladığını vurgulayan Yusuf, ”Rejim güçleri, Dera ilinde ve Dera el-Beled semtlerine yoğun bir şekilde karadan ve havadan saldırdı. Kentte Sayda, İhsan, Kahil, Cize, Tel Şihab ve Dera hastaneleri saldırılar sonucu servis dışı kaldılar. Bu hastanelerden sadece birinin acil servis bölümü halka hizmet veriyor. Diğerleri servis dışı kaldı.” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Avrupa ülkesi YPG/PKK'ya kol kanat gerdi!

 

”Dera’da başarılı olamayan rejim, halktan intikam alıyor”

 
Yusuf, ayrıca ”Şam yönetimi ve ona destek veren yabancı teröristler Dera’ya düzenledikleri operasyonda başarılı olamadı. Dera’daki operasyonlarda başarılı olamayan rejim, halktan intikam almak için Naime beldesine havadan saldırdı. Halk saldırılar sonucu kenti terk ederek güvenli bölgelere kaçtı.” açıklamasını yaptı.

 

 

savaş uçaklarının da Dera’yı ve Naime’de muhaliflerin kontrolündeki bölgeleri bombaladığını ifade eden Yusuf, rejim ve uçaklarının Naime’ye düzenlediği saldırılarda çok sayıda sivil yerleşim yerinde büyük hasar meydana geldiğini kaydetti.

 

 

Dera, Suriye’de halk ayaklanmalarının başladığı il olarak biliniyor.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın