“5 Bin ÖSO Mensubu Daha Fırat Kalkanı’na Katılacak”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Ocak 2017 | 5 Rebiülahir 1438 Salı 04:30

’nin kentinden İdlib’e edilen 5 bin Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubu direnişçinin “” isimli harekata katılacağı bildirildi.
“Fırat Kalkanı” isimli harekat kapsamında, el-Bab’ın kontrolünü ele geçirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) destek verdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) direnişçileri ile DAEŞ arasındaki çatışmalar devam ediyor.

Türkiye’nin gündeminde ise Rusya destekli Beşşar güçleri ve İran destekli militanların altında tuttuğu Halep’in doğusundan tahliye edilen ÖSO direnişçilerini “Fırat Kalkanı” isimli harekata dahil etmek var.

“İdlib’den el-Bab Bölgesine Getirilecekler”

Rusya merkezli Sputnik’te yer alan habere göre, konuyla ilgili konuşan ÖSO Halep Tümeni

Komutanı Taha Atraç, şunları söyledi:

“Halep kentinden tahliye edilen ÖSO üyelerinden 5 bini Fırat Kalkanı’na katılacak. Kısa bir süre önce Halep’ten İdlib’e getirildiler, yakında da İdlib’den el-Bab bölgesine getirilecekler.”

Operasyona katılacak ÖSO direnişçilerinin DAEŞ ve ’nın Suriye’deki uzantısı PYD/YPG’ye karşı savaşacağını ve el-Bab’ın alınmasında etkili olackğını kaydeden Atraç, hâlihazırda 2 bin ÖSO direnişçisinin “Fırat Kalkanı” isimli harekâtta yer aldığını hatırlattı. Atraç ayrıca, bu sayının zaman içinde değiştiğini de belirtti.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın