Guatemala da büyükelçiliğini bugün Kudüs’e taşıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2018 | 1 Ramazan 1439 Çarşamba 16:48

’ın ardından kuyrukçuları da harekete geçti   da büyükelçiliğini bugün ’e taşıyor.

Trump’ın büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından onun kuyrukçuları niteliğindeki uzaktan kumandalı bazı küçük ülkeler de harekete geçti. ’nin teşvikleriyle eden ve sunduğu çıkar paketlerinin cazibesine kapılan Guatemala da büyükelçiliğini bugün (16 Mayıs Çarşamba) Kudüs’e naklediyor. Böylece ABD’nin ardından rejim nezdindeki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ilk ülke de Guatemala olacak.

Siyonistlere ait Yisrael Hayom gazetesinin yayınladığı habere göre Guatemala Başkanı Jimmy Morales, beraberindeki üst düzey yetkililerden oluşan bir heyetle birlikte ülkesinin Kudüs’te büyükelçiliğini açma törenine katılmak amacıyla dün ’e ulaştı. İşgal rejiminin başbakanı Netanyahu’nun Guatemala’nın Kudüs’teki büyükelçiliğinin açılış töreninin ardından Jimmy Morales’le ve Guatemala’dan gelen heyetle teknik alanda işbirliğini geliştirmeye dair bir yığın görüşme yapacağı ifade edildi. Guatemala’nın büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı vermesinde de gerek işgalci siyonistlerin ve gerekse ABD’nin birtakım çıkar vaatlerinin önemli etkisi olmuştu.

Guatemala, Orta ’nın Kıstas bölgesinde yer alan ve politikası büyük ölçüde ABD’nin politikasına bağımlı 17 milyona yakın bir nüfusa sahip bir ülkedir. Guatemala, Kudüs konusunda BM’de yapılan oylamada da ABD’nin yanında yer almıştı.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın