El-Hacc: “Türkiye’nin İsrail’e karşı tutumu sürekli sertleşiyor”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2018 | 1 Ramazan 1439 Çarşamba 15:49

Türkiye’nin izlediği konusunda uzman olan Said El-Hacc: “Türkiye’nin İsrail’e karşı tutumu sürekli sertleşiyor”

Türkiye’nin ilişkileri ve politikası konusunda uzman olan Said El-Hacc Türkiye’nin İsrail karşısındaki tutumunun sürekli sertleştiğine dikkat çekti.

Said El-Hacc, kişisel facebook sayfasında yayınladığı uzun bir makalesinde Türkiye toplumunun bütün kesimlerinde de konusundaki duyarlılığın ve halkıyla dayanışmanın daha da arttığını dile getirdi.

Said El-Hacc, işgal rejiminin Gazze halkının ’nin yetmişinci yıldönümü münasebetiyle ve ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto amacıyla düzenlediği gösteriye müdahalesi sonucu gerçekleştirilen katliamın ardından Türkiye’nin ’deki büyükelçisini danışma amacıyla ’ya çağırdığına ardından İsrail büyükelçisini de ülkeden çıkardığına dikkat çekerek bütün bu gelişmelerle birlikte Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin yeniden gergin bir döneme girdiğine vurgu yaptı.

Said El-Hacc, Türkiye’nin işgal rejiminin tutumuna karşı tavrının sadece ülke yönetiminin gerçekleştirdiği diplomatik ataklardan ibaret olmadığını bu konuda halkın da işgal rejiminin tutumuna karşı bir sergilediğini ve hükümetin işgal rejimine karşı tepkisini desteklediğini dile getirdi.

Said El-Hacc Kudüs meselesinin ve Gazze’ye uygulanan ablukadan doğan durumun Türkiye’nin tutumunda belirleyici iki önemli etken olduğuna işaret etti. Halkın bu konulardaki tutumundan dolayı gerek iktidarın ve gerekse muhalefetin önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek seçimler öncesi sergileyeceği tavırda Filistin davasının ve işgalcilerin katliamlarına karşı tepkinin önemli bir yerinin olmasının beklendiğini dile getirdi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın