3 çocuk annesi kadın, Türkmen Çadır kentine yardım götürürken tutuklandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Eylül 2017 | 14 Zilhicce 1438 Salı 23:29

38 yaşındaki uyruklu Noukhkaly Maryam, Türkmen Çadır kentine yardım götürürken tutuklandı

Fransız ve Fas vatandaşı olan Noukhkaly Meryem Kurban Bayramını ’de geçirmek için Yayladağı’nda ki Türkmen Çadırkentini seçti.

Amacı savaş mağduru aileleri ziyaret etmek kurbanını kesmek ve yetimleri sevindirmekti. Aile, arkadaş ve komşu çevresindeki Müslümanlardan toplamış olduğu birkaç bin euro ile Hatay merkezdeki mağaza ve dükkanlardan yetimler için kıyafet almaya gitti ve ihbar veya şüphe üzerine kimlik kontrolü yapıldı ve tutuklandı.

Noukhkaly Maryam Fransız eşinden olan çocukları 1 yaşındaki İmran Richaun, 3 yaşındaki İsmael Richaun  ve 5 yaşındaki Melina Richaum ile beraber tutuklanarak Hatay Geri Gönderme Merkezine götürüldü. Emsal Hukuk Danışmanlık Bürosu Avukatlarından, Avukat Seyhan Şahin  Noukhklay Maryam’in avukatlığını yapmak için Hatay Yabancılar Şube Geri Gönderme Merkezindeki yetkililere talebini iletti.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail'den Türkiye'ye karşı tehlikeli oyun!

Noukhkaly Maryam’in çantasında yapılan aramada hiçbir suç unsuruna rastlanmadı. Yapılan aramalarda yardım için toplanan paraya el konularak adli emanete alındı.

Noukhkaly Maryam’in Fransız uyruklu eşi, önümüzdeki günlerde eşini ve çocuklarını ziyaret için Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Noukhkaly Maryam’ çifte vatandaşlık ve çift sahibi. Kendisi Fas Uyruklu, eşi ise Fransız vatandaşı olması sebebi ile çift vatandaşlık sahibi.

Türkiye’ye hangi pasaport ile giriş yaptığını pek tespit edemesek de Noukhkaly Maryam’in tutukluluğu ile Fas ve konsolonsları tutuklamaya itiraz etmeleri bekleniyor.

Çocukların babası Fransa’da yaşıyor ve ailesinin Türkiye’ye yapmış olduğu bu ziyaretden haberdar.

 

 

Kaynak: Bülteni 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın