19 ilde FETÖ operasyonu: 25 gözaltı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2018 | 12 Ramazan 1439 Pazar 04:50

merkezli 19 ilde düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda aralarında albay, yarbay, binbaşı, yüzbaşının da olduğu 25 kişi gözaltına alındı.

FETÖ/PDY’nin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve yapılanma içerisinde bulunan örgüt mensuplarının yakalanması için Kars Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, ekiplerince yürütülen çalışmalarda, FETÖ/PDY’nin Türk Silahlı Kuvvetlerinde gösteren yapılanmasına yönelik Kars merkezli Ankara, İstanbul, , Tunceli, Şırnak, Denizli, Mardin, Konya, , Hatay, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Sivas, Kahramanmaraş, Çanakkale, Hakkari ve Bilecik olmak üzere toplam 19 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 2 albay, 2 yarbay, 2 binbaşı, 2 yüzbaşı, 6 üsteğmen, 9 astsubay, 2 uzman çavuş olmak üzere toplam 25 kişi ve Jandarma personeli yakalanarak gözaltına alındı.

İlgilinizi Çekebilir:  15 Temmuz'a "Hikaye" diyen kişiye gözaltı

Gözaltına alınan şüpheliler Kars İl Emniyet Müdürlüğü (TEM) Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Zanlıların TEM Şube Müdürlüğü’nde işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.
Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemiz güvenliğini eden örgütleri ve örgüt üyelerinin yakalanmalarına yönelik mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte, azim ve kararlıkla devam edecektir” denildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın