18 Yahudi yerleşimci bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018 | 26 Cemaziyelevvel 1439 Pazartesi 16:21

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ​18 bu sabah Mescid-i Aksa’ya düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye devam ediyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre 18 Yahudi yerleşimciden oluşan bir bu sabah (12 Şubat Pazartesi) erken saatlerde işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Daha başka Yahudi yerleşimci gruplarının da Mescid-i Aksa’ya baskın için hazırlık yaptığı ve işgal güçlerinin yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunu adeta kışlaya dönüştürdüğü belirtildi.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilere baskın süresince eşlik ettiği, cemaatten ve Mescid-i Aksa bekçilerinden hiç kimseyi gruba yaklaştırmadığı bildirildi.

İlgilinizi Çekebilir:  İsrail'den Milletvekili'ne ağır işkence

Mescid-i Aksa’yı ve arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren , bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Kaynak: Fiem

Bir Yorum Yazın