17 yaşındaki kalp hastası Filistinliye tedavi karşılığı siyonistlerin teklifi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2017 | 26 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 07:00

’yi abluka altında tutan Siyonist İsrail rejimi, 17 yaşındaki kalp hastası Filistinli Ahmed’in dışında tedavi olabilmesi için İsrail adına casusluk yapması gerektiği şartını ileri sürdü. Bu şartı kabul etmeyen genç Filistinli, tedavi olamadığı için öldü !

Siyonist İsrail güçleri, Filistinlilere karşı işledikleri zulüm ve vahşetlere her geçen gün bir yenisini ekliyor. Son olarak 17 yaşındaki kalp hastası Ahmed adındaki gencin tedavi olmak talebiyle abluka altındaki Gazze dışına çıkma isteği, Siyonist İsrail makamları tarafından ‘ya bizim için casusluk yapar ve Gazze’de olup bitenler hakkında bildiklerini bize anlatırsın ya da ölümü beklersin’ şeklinde bir tavırla karşılandı.

Genç Filistinli, Siyonistlerin bu talebini kabul etmediği için ölüme terk edildi. Doğuştan kalp yetmezliği olan 17 yaşındaki Ahmed, bugüne kadar 18 ameliyat geçirmişti. Fakat doktorlar onun hayatta kalabilmesi için kalp nakli olması gerektiğini söylemişti. Nakil operasyonunun teknik şartlar itibariyle ’da bulunan Siyonist İsrail denetimindeki bir hastanede gerçekleşmesi gerekiyordu. Nakil için uzun süre umutla bekleyen Filistinli gencin ameliyat tarihi, defalarca kasıtlı olarak ertelenmişti. Son olarak belirlenen ameliyat günü geldiğinde Gazze’nin Erez sınır kapısından çıkış yapmak için sınıra getirilen Ahmed’i Siyonist iç istihbarat birimi Şin Bet görevlileri sorguya aldı. Uzun süreli sorgulamanın ardından Ahmed’e ‘ ya bizim için casusluk yaparsın ya da burada ölümü beklersin ve çıkış yapamazsın’ diyen Siyonistler, Ahmed’in bu teklifi şereflice reddetmesi karşısında onu ölüme terk ettiler.

İlgilinizi Çekebilir:  'Sonumun çadırda olacağını hiç düşünmezdim'

Filistinli Ahmed, izzetli bir ölümü; onursuzca yaşamaya tercih etmişti. 17 yaşındaki Ahmed Şubeyr’in babası Hasan Şubeyr, Siyonistlerin Ahmed’den bazı özel bölgelerin koordinatlarını istediğini ve bu isteği yerine getirdiği anda ameliyata girebileceğini söylediklerini fakat Ahmed’in böylesi bir teklifi kesinlikle kabul etmediğini belirtti. Kalp yetmezliği sebebiyle ölümle pençeleşen Ahmed’in geçtiğimiz ay, hayatını kaybettiği öğrenildi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın