16 İlde ‘FETÖ’ operasyonu: 110 askere gözaltı kararı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Eylül 2018 | 11 Muharrem 1440 Cuma 19:50

’ndeki FETÖ yapılanması soruşturmasında, tamamı aktif görevde olan 110 için kararı çıkarıldı. Bu kişiler arasında İncirlik Üssü’nde görevli de var.

 

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli 110 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

110 KİŞİDEN 5’İ PİLOT

Başsavcılıktan yapılan açıklamaya göre, örgütün mahrem imamlarıyla sabit telefonlardan periyodik ve ardışık sistemiyle haberleştikleri tespit edilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli 3 albay, 2 yarbay, 6 binbaşı, 3 yüzbaşı, 18 üsteğmen, 1 teğmen ve 77 astsubay hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şüphelilerden 5’inin pilot olduğu belirtildi.

ANKARA MERKEZLİ 16 İLDE

Karar doğrultusunda harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şubesi ekipleri, tamamı muvazzaf şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 16 ilde başlattı.

Operasyon kapsamında şu ana kadar 100 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Zanlıların Ankara’ya getirileceği, firarilerden 2’sinin yurt dışında olduğu, bir şüphelinin de yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

ARALARINDA İNCİRLİK ÜSSÜ’NDE GÖREVLİ 6 ASKER DE VAR

kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen İncirlik Üssü’nde görevli 6 asker için de operasyon yapıldı.

Operasyonda, 1 tabip üsteğmenin İncirlik Üssü’ndeki askeri lojmanda, 1 astsubayın nizamiyede, diğer 4 astsubayın ise merkez Çukurova ilçesindeki evlerinde gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelilerin Ankara’ya gönderildiği bildirildi.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın