15 Temmuz sanıkları için özel tulum tasarlandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Temmuz 2017 | 22 Şevval 1438 Pazar 21:03

’da bu tasarımları “Cemil ipekçiye yaptıracan” denilerek tiye alınan   sanıkları için özel tulumlar tasarlandı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’nde yaptığı açıklamada FETÖ sanıklarının duruşmalara tek tip kıyafetle çıkacaklarını açıkladı. , “FETÖ’cülerin şuan daha iyi günleri. Geçen gün Sayın Başbakanımız ile konuştuk. Bunlar mahkemeye çıkarken Guantanamo’da olduğu gibi tek tip elbiseyle mahkemeye çıksınlar” dedi.

Tekstilci İbrahim Türeli, Cumhurbaşkanı ’a suikast girişimi davasında yargılanan Gökhan Güçlü’nün, mahkemeye ‘hero’ yazılı tişörtle gelmesi üzerine 1 gecede 4 ayrı renkte tulum tasarladı. ’de mahkumların giydiği turuncu renkli kıyafete benzeyen tulumu, FETÖ sanıklarının hapishanede giymesi için tasarlayan Türeli, darbecilerin tulumları giymesinin onaylanması halinde devlete 50 bin tulumu hibe edeceğini söyledi.

CNNTürk’ün haberine göre, projenin uzun zamandır aklında olduğunu kaydeden Türeli, FETÖ sanıklarının mahkeme salonuna ‘hero’ yazılı tişörtle gitmesinin zoruna gittiğini ifade etti.

‘Mi̇llet bi̇r ki̇lometre öteden gördüğünde ‘bunlar teröri̇stti̇r’ di̇yebi̇lmeli̇’

Türeli, konuya ilişkin şunları söyledi: “FETÖ’cüler neyin kahramanlığını yaptılar. Bu vatana, bu millete atarak, insanları öldürerek mi kahramanlık yapmışlar. Bu yazıyı gördükten sonra sabaha kadar çalışarak bu kıyafetleri hazırladık. Benim tek isteğim, bu kıyafetleri FETÖ mensuplarına giydirmek. Şehit ailelerinin, gazilerin az da olsa yüreklerine su serpileceğine inanıyorum. Takım elbiseyle, tıraş olarak mahkemeye çıkmalarının bir anlamı yok. ABD’de olduğu gibi FETÖ mensuplarının bu kıyafetleri giymesi gerekiyor ki millet, bir kilometre öteden ‘bunlar teröristtir’ diyebilmeli.”

İlgilinizi Çekebilir:  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri ile görüştü

‘Hali̇s Demi̇r bana, ‘korkma bi̇rşey yok’ dedi̇’

Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen General Semih Terzi’yi vurarak girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’i rüyasında gördüğünü ve bu rüyasının ardından sabaha kadar çalışarak kıyafetleri hazırladıklarını belirten Türeli, “Ömer Halisdemir, şirketin üstündeki terasta duruyordu. Koşa koşa yukarı çıktım. Yukarı çıktığımda Halisdemir’in yer değiştirdiğini gördüm. Bana gülümseyerek ‘Korkma bir şey yok’ dedi. Ömer Halisdemir’i rüyamda gördükten sonra karar verdim ve sabaha kadar çalışılarak kıyafetler yapıldı” ifadelerini kullandı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın