108 Yahudi yerleşimci ve istihbarat görevlisi Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | 7 Zilkade 1440 Çarşamba 19:36

İşgal güçlerinin yoğun önlemleri altında 108 yerleşimci ve istihbarat görevlisi Mescid-i ’ya düzenledi.

Onlarca Yahudi yerleşimci ve istihbaratı görevlileri bu (10 Temmuz Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

İşgal polisinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcileri koruduğu, yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve işgal güçlerinin Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiği ifade edildi.

’teki İslami Vakıflar Dairesi halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, 20’si Yahudi okulu öğrencisi 86 Yahudi yerleşimcinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Mescid-i Aksa’ya gruplar halinde giren Yahudi yerleşimcilerin avluda dolaştıkları sırada provokatif davranışlar sergilediklerini söyleyen Ed-Dibs, işgal istihbaratından 20 görevlinin de bu sabahki baskına katıldığını açıkladı.

İşgal polisinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’ya eden Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirerek birçoğunun kimliğine girişte el koyduğu kaydedildi

Kaynak: Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.