​Onlarca Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Ocak 2018 | 24 Rebiülahir 1439 Perşembe 18:53

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında ​Onlarca ’ya baskın düzenledi

 

Onlarca yerleşimci bu sabah (11 Ocak Perşembe) polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Ajansı, işgal polisinin öğleden önceki üç buçuk saatlik zaman diliminde 42 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini söyledi.

Ajans, aynı zaman diliminde 37 Yahudi öğrencinin de El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Yahudi öğrencilerin yerleşimcilerin aksine Mescid-i Aksa’nın kapalı bölümleri hariç avlusunun her yerini dolaşmalarına izin verildiği kaydedildi.

Bu arada Mescid-i Aksa kapılarında görevli işgal polislerinin cemaatten bazı kişilerin ve özellikle de kadınların kimliklerine çıkışta geri vermek kaydıyla el koymaya devam ettiği belirtildi.

İlgilinizi Çekebilir:  İşgal uçakları Han Yunus şehrinde direnişe ait bir gözetleme noktasını vurdu

işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenliyor.

Gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan giren Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıktan ve Yahudi rehberlerden sözde hakkında bilgi aldıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

Kaynak: Fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın