​İşgal Ordusu Rafah’ın doğusundaki bir tarım arazisine 10 füze attı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Şubat 2018 | 3 Cemaziyelahir 1439 Pazartesi 12:10

Sderot Yerleşkesine düştüğünü öne süren ​ ’ın doğusundaki bir arazisine 10 füze attı.

İşgal ordusunun bu sabah (19 Şubat Pazartesi) erken saatlerde Şeridi’nin güneyindeki Rafah vilayetinde bir tarım arazisine düzenlediği bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ordusu uçakları Rafah’ın doğusundaki Eş-Şevke beldesinin En-Nahda Mahallesi’nde yer alan araziye arka arkaya on füze attı.

, saldırıya uğrayan ve çevresinde büyük maddi hasar meydana geldiğini fakat ölen ya da yaralanan olmadığını ifade etti.

İşgal ordusu dün gece Gazze Şeridi’nin kuzeydoğusundaki Sderot Yahudi Yerleşkesi’ne füze düştüğünü ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını öne sürdü.

İşgal ordusu sözcüsü, Gazze Şeridi’nin kuzeyinden Sderot Yahudi Yerleşkesi’nde boş bir alana füze atıldığının tespit edildiğini söyledi.

Füze düşmeden hemen önce bölgede sirenlerin çaldığı ve işgal güçlerinin füzenin düştüğü yeri bulmak için arama başlattığı belirtildi.

Bu arada, işgal ordusunun Sderot’a füze atıldığı iddiasından sonra insansız hava araçlarının Gazze Şeridi üzerinde yoğun bir şekilde uçtukları bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, alçak irtifadan uçan insansız hava araçlarının seslerinin rahatlıkla duyulduğunu söyledi.

Kaynak: Fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın