Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

​El-Ahrar Hareketi Rafah’ta İntifadaya Destek Yürüyüşü Düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ocak 2018 | _29 _Ocak _2018 Pazartesi 20:21

Amerika’nın dikteleri ve Gazze’ye uygulanan yaptırımlar edildi ​El- Hareketi ’ta İntifadaya Destek Yürüyüşü Düzenledi.

Filistin’de faaliyet gösteren El-Ahrar Hareketi, bugün (29 Ocak Pazartesi) Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah vilayetinde Amerika’nın diktelerini reddetmek, intifadayı desteklemek ve Gazze’ye yönelik yaptırımları protesto etmek için düzenledi.

liderlerinden Nidal Mikdad, yürüyüşe katılanlara yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi’nde özellikle sağlık alanında gerçek bir felaket yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Bazı hastanelerde yakıtın tamamen tükendiğini bildiren Mikdad, bu durumdan Gazze Şeridi’nin sıkıntılarını görmezden gelen Rami El-Hamdallah hükümetinin sorumlu olduğunu söyledi.

Mikdad, “El-Hamdallah hükümeti ve hükümetin arkasında duran Başkanı , Gazze halkının çektiği acılardan zevk alıyorlar” dedi.

Rami El-Hamdallah’ın Gazze Şeridi’ne milyonlar harcadıkları iddiasının asılsız olduğunu ve kamuoyunu aldatmayı hedeflediğini belirten Mikdad, Filistin halkının bu tür yalanlarla kandırılamayacağını ifade etti.

El-Ahrar Hareketi lideri, Filistin davasının tasfiye girişimiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, “Yüzyılın Anlaşması”nın Filistin davasını tehdit eden en büyük tehlike olduğuna dikkat çekti

Kaynak: Fiem

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.